İksir Toplayici Elixir Collector

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

İksir Toplayici Elixir Collector
İksir toplayıcı, sınırsız yer altı kaynaklarından iksir toplar ve oyuncuya depolarına gönderilmesi için biriktirir. İksir toplayıcı üzerinde biriken iksirleri toplamadığınızda, iksir toplayıcının kapasitesi dolduğu için iksir çıkartma işlemi durdurulur.

Üretim hızı ve kapasitesi iksir toplayıcının seviyesine göre değişmekte ve yükselmektedir. İksir toplayıcıda biriken iksirleri, iksir depolarınız dolu ise toplayamazsınız. Bu gibi bir durumda iksir toplayıcıyı yükseltme işlemi başlatırsanız üzerinde biriken iksirler toplanamadığı için kaybolacağını ve geri getirilemeyeceğini unutmayın. Yükseltme işleminde ise toplayıcı, iksir toplama işlemini durdurur.

İksir toplayıcı, 5. seviyeye ulaştığında artık gem yani yeşil taşla üretimini iki katına çıkarabilirsiniz. Cadılar bayramı, clash of clans oyununun yıl dönümü ve yılbaşı gibi özel günlerde üretimi, 1 haftalığına 2 katına çıkartmak için sadece 1 yeşil taş ile yapabileceğinizi hatırlatırız.

Savunma Stratejisi
Genelde iksir toplayıcılarını duvarlar dışına yerleştirmek mantıklıdır. Saldırganlar iksir toplayıcılarının üzerinde biriken ve toplanmayan (depoya aktarılmayan) iksirlerin %50 sini çalabilirler. Birkaç gün boyunca toplanmayan iksirleri, köyünüzü ziyaret eden saldırganlara çok fazla ganimet vereceğinden, hedef haline gelirsiniz. Mümkün oldukça toplayıcılardaki iksirleri toplayın, oyuna iksir toplamak için her zaman giremiyor olsanız bile kalkanınız olduğu zamanlarda kalkanınız bitmeden, toplayıcılardan iksirleri toplamayı hedefleyin.

Saldırı Stratejisi
İksir depoları, saldırganlara ganimet yüzdesinden sadece %20 verdiği için, sizinle eş değer köy binası olan bir oyuncuya ganimet olarak en fazla 200.000 vereceğinden depolardan alınabilecek ganimet, 1 milyondan fazla iksir varsa belirlidir.

Saldırı esnasında size 100.000 gibi tam sayılardan oluşan bir ganimet veriliyorsa, daha önceden köye saldırı olduğuna dair mezar taşları görüyorsanız çok fazla aktif olmayan bir köydür ve depolardan ziyade iksirler, toplayıcıda demektir. Bu gibi durumlarda toplayıcılara goblin baskını yapmak mantıklıdır. Kupa sizin için önemli değil ise bir kaç adet dev bırakarak savunmayı oyalayabilir, goblinler ile iksirleri kolayca toplayabilirsiniz.

0 yorum :

Yorum Gönder